* To "DORIDA news" είναι ανεξάρτητο ειδησεογραφικό blog, που στελεχώνεται από επαγγελματίες δημοσιογράφους και επιστήμονες συνεργάτες.Διευθύνεται από το δημοσιογράφο Περικλή Ν. Λουκόπουλο - mail, perilouko@yahoo.gr *

Τετάρτη, 12 Απριλίου 2017

Αγγλικό παιχνίδι έγινε στην Ιτέα με τον Δωρικό να κερδίζει 3 - 4 την Ακαδημία!

Του Τάσου Τσόλκα

Μεγάλο μπαμ έγινε στην Ιτέα στον πρώτο αγώνα της 21ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Φωκίδας όπου ο Δωρικός Μαλαμάτων κέρδισε με 3 - 4 την τοπική Ακαδημία.
Το ματς θύμισε αγγλικά σκορ, τόσο με τα πολλά γκολ όσο και με την μεγάλη ανατροπή που έγινε, όπου στο πρώτο ημίχρονο η Ακαδημία προηγήθηκε με 3 - 0.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Δωρικός μπήκε πιο ψυχωμένα και αποφασισμένα στο παιχνίδι, ισοφάρισε σε 3 - 3 και πέτυχε το νικητήριο τέταρτο γκολ στο 91΄λεπτό!
Μεγάλος πρωταγωνιστής ήταν ο Α.Τόσκα του Δωρικού που πέτυχε τα 3 από τα 4 γκολ της ομάδας του.